image

   TRAIVA  BOZP  NEWSLETTER               E-mailové noviny pro bezpečnost práce

image

image

    Praktické informace z oblasti protivýbuchové prevence.  

Jaké směsi mohou explodovat...a jaké činnosti přinášejí největší nebezpečí.....     

Konkrétní chemický připravek  pro svařování, který může být nebezpečný .. iniciace rozbrušovačkou ...      

Výbuchy v ČR 2006 

Zpracování dokumentů protivýbuchové prevence ......

I. Výbuchy  v roce 2006 jejichž společným jmenovatelem bylo nedodržení n.v. 406/2004 Sb. 
                                                                                                                      ilustrační foto

13.11.2006 Křížová ulice na Praze 5
 Výbuch dřevěného prachu v zásobníku a následný požár. V zásobníku hořel dřevěný odpad z truhlářské výroby. Plameny poškodily ocelový plášť zásobníku, zejména z vnitřní strany.

02.02.2006 PRAHA:  stavba poblíž křižovatky ulic Kamýcká a Internacionální v Praze 6 - Suchdole,  výbuch sudu. Ten údajně rozřezával pomocí brusky 34letý dělník. Po převozu do nemocnice zemřel.   V sudu měly být nahromaděny zplodiny, které při manipulaci vybuchly. 
03.04.2006 BUDČEVES: V Budčevsi na Jičínsku došlo v neděli k výbuchu a následnému požáru ve farmaceutické firmě Aveflor, při kterém bylo zraněno dvanáct zaměstnanců firmy.   Lidé se většinou nadýchali kouře. Výbuch nastal při výrobě sprejového přípravku na zástavu krvácení. Firma zaměstnávající 25 osob musela na dva dny přerušit výrobu. Neštěstí způsobilo škody za 200 tisíc korun.

 

18.02.2006 PRAHA: V Praze na Arbesově náměstí v Preslově ulici vybouchl v sobotu před půl desátou plyn. K výbuchu došlo v domě, kde sídlí restaurace "U Arbesa" . Velmi těžce byl zraněn jeden člověk, který šel právě kolem a tlaková vlna jej smetla. Po převezení do motolské nemocnice bojoval o život, bohužel v podvečer osmapadesátiletý muž těžkým zraněním podlehl.Policie uvádí, že ve sklepení budovy pracovali dělníci, kteří zřejmě omylem navrtali trubku se zemním plynem. Následně hned zavolali plynaře, ale v době, kdy pracovníci plynárenské společnosti dorazili na místo, došlo k výbuchu. 

15.8.2006 Při zatápění v kotelně na uhlí utrpěl správce bytového domu popáleniny na 80% těla, následkům popálenin po převozu do nemocnice podlehl. Došlo k zahoření uhelného prachu v kotelně s následnou explozí.
 

Toto je jen několik ukázek z letošního roku v ČR.

Potřebujete zpracovat opatření proti výbuchu podle n.v. 406/2004 Sb. Zpracování dokumentů protivýbuchové prevence ......Kontaktujte nás pro více informací
image
image
image
image