Bezpečnostní tabulky | Dokumentace BOZP a PO | Předpisy bezpečnosti práce | Lékárničky

e-BOZP forum pro bezpečnost práce a požární ochranu

Fórum k bezpečnosti práce a požární ochraně...Moderované odborníky v prevenci rizik, BOZP a PO.

Nejste přihlášen(a)

#51 26.06.2016 20:38:23

Naďa
Host

Re: Neuznání pracovního úrazu z důvodu výkonu jiné, než nařízené práce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na váš názor a radu jak pokračovat v řešení dále. V únoru jsem v práci uklouzla s 30kg bednou po mokré podlaze (chlapům na hale vypadla hadice z umyvadla a já si toho nevšimla a při zvednutí a dávání bedny se zbožím na paleťák jsem se smekla a narazila na paleťák a bedna spadla na mě). Bohužel jsem to sice s menší bolestí rozchodila, ale nikomu jsem o tom neřekla, a když jsem odjela z práce domu, tak už jsem nemohla vystoupit z auta a výsledek bylo těžké pohmoždění páteře a dlouhodobá léčba. Zaměstnavateli jsem to řekla hned další den ráno před šichtou, dřív to nešlo protože jsem byla pod silnýma práškama. Řek že jak budu moct ať se za ním dostavím. Třetí den od úrazu jsem se tam dostavila se zprávama, ale zaměstnavatel mě odbyl s tím že jsem neměla svědky a nikomu jsem to neřekla, tak mi to neuzná jako pracovní úraz. V neschopence a lékařských záznamech je vše vedeno jako pracovní úraz s popisem jak se to stalo. Podotýkám, že hned po ukončení léčby mi rozvázali pracovní poměr i přes to že mě ujistili, že když nebudu trvat na řešení jako pracovní úraz mi místo ponechají. Vím že jsem najivní a nalítla jsem vlastní hlouposti, ale chtěla bych se zeptat jestli by se to dalo dodatečně nějak řešit, třeba přímo doporučeným dopisem na centrálu zaměstnavatele s popisem jak se vše stalo a hlášením o pracovním úrazu mnou sepsaném. Předem děkuji za jakoukoli radu a přeji hezký den Naďa

#52 10.12.2016 07:09:54

JOZEF MEZEI
Host

Re: Neuznání pracovního úrazu z důvodu výkonu jiné, než nařízené práce

Míla napsal(a):

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat ohledně pracovního úrazu z pozice zaměstnavatele. Já jako mzdová jsem se o pracovním úrazu zaměstnance dozvěděla z doručené neschopenky. Po dlouhém pátrání jsem se dozvěděla, že zaměstnanec úraz nahlásil o týden později, načež druhý den po nahlášení navštívil zaměstnanec lékaře a je nemocný. Záznam o úrazu nebyl sepsán. Je možné neuznat pracovní úraz pro porušení pracovní kázně z důvodu nenahlášení úrazu v den, kdy se úraz stal? Můžete mě prosím informovat, jaký je další postup v tomto případě. Děkuji Míla

Zápatí