Bezpečnostní tabulky | Dokumentace BOZP a PO | Předpisy bezpečnosti práce | Lékárničky

e-BOZP forum pro bezpečnost práce a požární ochranu

Fórum k bezpečnosti práce a požární ochraně...Moderované odborníky v prevenci rizik, BOZP a PO.

Nejste přihlášen(a)

#1 02.09.2010 11:10:05

Martin H.
Host

Rekonstrukce PÚ

Dobrý den.
Stal se mě pracovní úraz lévého kotníku při vylézání z VZV(desta)s následnou 2 měsíční prac.neschopností..Záznam o úraze byl zapsán do knihy o úrazech týž den.Po ukončení prac.neschopnosti bude zaměstnavatel se mnou provádět rekonstrukci úrazu(správné vylézání z VZV).Mám pocit,že zaměstnavatel chce odpovědnost za úraz ponechat výhradně na mně!
Je někde přesně definováno správné vylézání z VZV?

Děkuji Martin

#2 06.09.2010 14:30:01

Tomáš Neugebauer
Host

Re: Rekonstrukce PÚ

Martin H. napsal(a):

Dobrý den.
Stal se mě pracovní úraz lévého kotníku při vylézání z VZV(desta)s následnou 2 měsíční prac.neschopností..Záznam o úraze byl zapsán do knihy o úrazech týž den.Po ukončení prac.neschopnosti bude zaměstnavatel se mnou provádět rekonstrukci úrazu(správné vylézání z VZV).Mám pocit,že zaměstnavatel chce odpovědnost za úraz ponechat výhradně na mně!
Je někde přesně definováno správné vylézání z VZV?

Děkuji Martin

Rekonstrukce úrazu bych se neobával. Jedná se o povinnost zaměstnavatele, kterou měl splnit ihned po ohlášení vzniku úrazu a ne až po dvou měsících. Měl vznik vámi nahlášeného úrazu prošetřit a rozhodnout, zda se jedná o pracovní úraz. V případě, že ano, a že vaše pracovní neschopnost bude delší než tři dny měl sepsat zázam o úrazu a zaslat jej na příslušné instituce. V tomto případě vám též náležela náhrada ušlé mzdy.

Pochopitelně nikde není definováno správné vylázání z VZV.

Zápatí