Bezpečnostní tabulky | Dokumentace BOZP a PO | Předpisy bezpečnosti práce | Lékárničky

e-BOZP forum pro bezpečnost práce a požární ochranu

Fórum k bezpečnosti práce a požární ochraně...Moderované odborníky v prevenci rizik, BOZP a PO.

Nejste přihlášen(a)

#1 25.04.2008 21:50:50

Edita
Host

Je stanoven Obsah lékárniček na pracovišti ?

Dobrý den! Chtěla bych se zeptat, zda jsou v naší republice oficiálně uznávány německé normy DIN, konkrétně se mi jedná o vybavení lékárniček na pracovišti, dostala se ke mně informace, že obsahy prodávaných lékárniček odpovídají normě DIN 13157. Nebo existuje nějaký náš předpis či doporučení obsahu lékárničky na pracovišti? Předem děkuji za odpověď. Edita

#2 25.04.2008 21:52:07

Tomáš Neugebauer
Host

Re: Je stanoven Obsah lékárniček na pracovišti ?

Obsah lékárničky, až na výjimky (např. střelnice, motorová vozidla), není stanoven. Pro konkrétní pracoviště musí být určen za základě vyhodnocení rizik při práci. Na stanovení obsahu jednotlivých lékárniček by se měl podílet lékař závodní preventivní péče.

#3 19.09.2008 13:59:02

debeft
ÄŚlen
RegistrovanĂ˝: 19.09.2008
Příspěvky: 1

Re: Je stanoven Obsah lékárniček na pracovišti ?

VYBAVENÍ LÉKÁRNIČKY
Pro vybavení lékárničky na pracovišti není v ČR právní ani jiný předpis. Vybavení by mělo odpovídat konkrétním rizikům na pracovišti a mělo by být konzultováno se zařízením závodní preventivní péče. Pro stanovení odpovídající náplně lékárničky na pracovišti je možné vycházet z následujících tabulek, které jsou předmětem norem v SRN :

http://sweb.cz/debeft/L%C3%A9karnicka/V … 5%A1ti.doc

Offline

#4 25.03.2009 23:01:12

Tomáš Neugebauer
Host

Re: Je stanoven Obsah lékárniček na pracovišti ?

Podrobnější informace k vybavení lékárniček naleznete na:
http://bozppo.vfn.cz/lekarnicky.pdf

#5 12.08.2010 14:55:13

Jaromír Ležák
Host

Re: Je stanoven Obsah lékárniček na pracovišti ?

Dobrý den.
Můžete mi prosím říci, zda je možné mít v provozu lékárničku uzamčenou s klíčkem u vedoucího?

Děkuji za odpověď

#6 12.08.2010 20:59:07

Tomáš Neugebauer
Host

Re: Je stanoven Obsah lékárniček na pracovišti ?

Jaromír Ležák napsal(a):

Dobrý den.
Můžete mi prosím říci, zda je možné mít v provozu lékárničku uzamčenou s klíčkem u vedoucího?

Děkuji za odpověď

Prostředky a zařízení pro poskytnutí první pomoci musí být, v souladu s nařízením vlády č. 101/2005 Sb. (příloha, čl. 8), umístěny na dostupném místě. Domnívám se, že pokud je lékárnička uzamčena a klíč má u sebe vedoucí, že ne vždy je dostupná.

#7 13.02.2013 07:51:49

hadriya9091
ÄŚlen
RegistrovanĂ˝: 13.02.2013
Příspěvky: 1

Re: Je stanoven Obsah lékárniček na pracovišti ?

vyhodnocení zbytkových rizik je součástí dokumentace předávané odběrateli při předávání stroje po generální opravě s modernizací, je součástí protokolu o shodě .


usman

Offline

#8 16.01.2014 08:40:21

sofiazoe
ÄŚlen
RegistrovanĂ˝: 16.01.2014
Příspěvky: 1

Re: Je stanoven Obsah lékárniček na pracovišti ?

the contents of first aid kits sold in accordance with DIN 13157th Or is there some our prescription or recommendation of the content of first aid kits in the workplace? Thank you in advance for your answer.,........


ccna passing score ccna passing score        
pass 4 sure pass 4 sure        
leather-jacket.info http://leather-jacket.info        
testking.co http://testking.co

Offline

Zápatí

Powered by Traiva | Kontakt
© Copyright 2002–2005 PUNBB