Bezpečnostní tabulky | Dokumentace BOZP a PO | Předpisy bezpečnosti práce | Lékárničky

e-BOZP forum pro bezpečnost práce a požární ochranu

Fórum k bezpečnosti práce a požární ochraně...Moderované odborníky v prevenci rizik, BOZP a PO.

Nejste přihlášen(a)

#1 07.11.2013 18:36:09

Tomáš
Host

Zpětné nahlášení p. úrazu, práce přes agenturu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda jde nahlásit pracovní úraz zpětně či nikoliv.... Jde o to, že úraz se mi stal v úterý  22.11. (přijíždějící sklo na pase mi narazilo do varlete...), zabolelo to, nicméně jsem se "otřepal" a pracoval dál, v pořádku dojel domů a šel spát. Následujícího dne po probuzení mi varle nateklo ale já pod hrozbou ztráty zaměstnání šel do práce a odpracoval ještě jednu šichtu. Další den 24.11. jsem šel k doktorovi který mě poslal na vyšetření a marodit. Jenže pracuji pod pracovní agentůrou a ta, jakmile jde někdo marodit, propouští. Tak jsem si vzal dovolenou s tím že se to snad zlepší. Ale ono ne a tak jsem jel na ambulanci 29.11. kde mě okamžitě hospitalizovali na lůžko a po týdnu mi varle amputovali. To, že se mi stal ůraz v práci jsem telefonicky nahlásil(26.11.) zaměstnavateli(agentůře) ale ten mi řekl, že se to musí nahlásit mistrovi směny ale že si není jist, tak se zeptá na BOZP a zavolá.... už se neozval. Včera mne propustili z nemocnice, marodit budu min. ještě 10dní.... budu tedy rád za každou radu.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Tomáš K.

#2 06.12.2013 23:11:39

Tomáš Neugebauer
Host

Re: Zpětné nahlášení p. úrazu, práce přes agenturu

Tomáš napsal(a):

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda jde nahlásit pracovní úraz zpětně či nikoliv.... Jde o to, že úraz se mi stal v úterý  22.11. (přijíždějící sklo na pase mi narazilo do varlete...), zabolelo to, nicméně jsem se "otřepal" a pracoval dál, v pořádku dojel domů a šel spát. Následujícího dne po probuzení mi varle nateklo ale já pod hrozbou ztráty zaměstnání šel do práce a odpracoval ještě jednu šichtu. Další den 24.11. jsem šel k doktorovi který mě poslal na vyšetření a marodit. Jenže pracuji pod pracovní agentůrou a ta, jakmile jde někdo marodit, propouští. Tak jsem si vzal dovolenou s tím že se to snad zlepší. Ale ono ne a tak jsem jel na ambulanci 29.11. kde mě okamžitě hospitalizovali na lůžko a po týdnu mi varle amputovali. To, že se mi stal ůraz v práci jsem telefonicky nahlásil(26.11.) zaměstnavateli(agentůře) ale ten mi řekl, že se to musí nahlásit mistrovi směny ale že si není jist, tak se zeptá na BOZP a zavolá.... už se neozval. Včera mne propustili z nemocnice, marodit budu min. ještě 10dní.... budu tedy rád za každou radu.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Tomáš K.

Váš dotaz má datum 7. 11. 2013 a uvádíte v něm, že úraz se vám stal 22. 11. Z toho dovozuji, že se jedná o 22. 11. 2012, tedy o téměř rok starou záležitost. V tomto případě je opravdu značně problematické, aby úraz byl uznán za pracovní. Musíte prokázat, např. svědecky, že vznikl za podmínek nutných pro uznání úrazu za úraz pracovní a od lékaře doložit, že léčení je v přímé souvislosti s prodělaným úrazem.

#3 04.02.2014 15:56:18

malik66
ÄŚlen
RegistrovanĂ˝: 04.02.2014

Re: Zpětné nahlášení p. úrazu, práce přes agenturu

šel spát. Následujícího dne po probuzení mi varle nateklo ale já pod hrozbou ztráty zaměstnání šel do práce a odpracoval ještě jednu šichtu. Další den 24.11. jsem šel k doktorovi který mě poslal na vyšetření a marodit. Jenže pracuji pod pracovní agentůrou a ta, jakmile jde někdo marodit, propouští. Tak jsem si vzal dovolenou s tím že se to snad zlepší. Ale ono ne a tak jsem jel na ambulanci 29.11. kde mě okamžitě hospitalizovali na lůžko a po týdnu mi varle amputovali. To, že se mi stal ůraz v práci jsem telefonicky nahlásil(26.11.) zaměstnavateli(agentůře) ale ten mi řekl, že se to musí nahlásit mistrovi směny ale že si není jist, tak se zeptá na BOZP a zavolá.... už se neozval. Včera mne propustili z nemocnice, marodit budu min. ještě 10dní.... budu tedy rád za každou radu.

malik66

Zápatí