Bezpečnostní tabulky | Dokumentace BOZP a PO | Předpisy bezpečnosti práce | Lékárničky

e-BOZP forum pro bezpečnost práce a požární ochranu

Fórum k bezpečnosti práce a požární ochraně...Moderované odborníky v prevenci rizik, BOZP a PO.

Nejste přihlášen(a)

#1 07.05.2012 21:46:25

Eva
Host

Neuznání pracovního úrazu z důvodu předem plánovaného pracovního úrazu

Dobrý den,
v práci se mi stal pracovní úraz, kdy mi mrzíš od regálu  přiskřípla prsty na ruce při zabránění poškození zboží na pásu u pokladny.. Po řádném sepsání protokolu o úraze jsem byla nucená nadále pokračovat  v práci i přes bolest v prstech. Po upozornění vedoucího,že mě to doopravdy bolí a mám nateklé prsty, jsem po hodině práce  byla poslána k lékaři . Po lékařské návštěvě jsem všechny papíry doručila zaměstnavateli a nastoupila na neschopenku. Po nějaké době mi byl doručený dopis od zaměstnavatele, že mi pracovní úraz nebyl po prozkoumání videozáznamu z  mé směny uznán a že nadále bylo z video záznamu patrné, že jsem postupovala jako bych plánovala, že nahlásím pracovní úraz.. A na základě toho šetření to tedy neuznávají...
Prosila bych o radu zda to řešit právní cestou, nebo zkusit raději odvolání ????
Děkuji za radu

#2 12.05.2012 13:10:12

Martin Němeček
Host

Re: Neuznání pracovního úrazu z důvodu předem plánovaného pracovního úrazu

Dobrý den, úraz se stal v zaměstnání a jednoznačně při plnění pracovních povinností. Takže to, že je to pracovní úraz, je jednoznačné. Otázkou další je míra zavinění, ale pro plné zbavení se odpovědnosti zaměstnavatele by musel být alkohol  nebo jiná návyková látka, na pracovišti by nesměly být porušeny žádné předpisy BOZP ze strany zaměstnavatele a zároveň by Vám museli prokázat úmysl. V případě že se názor zaměstnavatele nezmění doporučuji obrátit se na příslušný oblastní inspektorát práce. S pozdravem Martin Němeček www.poabozp.eu

#3 06.09.2012 10:53:21

Jarka1
Host

Dobrý den,
manželovi se stal úraz v práci. Dělá u stroje, předělává nějaké větší součásti /části traktoru/. Při podřepu mu *louplo v koleně, nemohl chodit a od druhého dne nastoupil na neschopenku, dostal ortézu. Nyní mu to neuznali jako prac. úraz. Je to možné vůbec při výkonu práce se zranit a neuznat jako prac. úraz??? Děkuji, pěkný den J.

#4 19.03.2013 20:20:01

mirunek1979
ÄŚlen
RegistrovanĂ˝: 19.03.2013

Dobrý den,dne 23.1. se mi stal úraz kolene-natržený meniskus při výkonu práce,pracuji jako uklízečka,při podřepu u vytírání podlahy se mi tento úraz stal.Vše bylo ihned nahlášeno mé vedoucí,bylo vše řádně sepsáno,v lékařské zprávě také úraz označen jako pracovní.Žádnou kopii o záznamu úrazu jsem neobdržela.Dnes mi můj nadřízený oznámil,že úraz nebyl posouzen jako pracovní,že se mi to mohlo přihodit kdekoliv,mohu se nějak bránit?Také mám ještě dotaz,mám urazovou pojistku,kde mám úraz nahlášen jako pracovní,ted se situace změnila,musím mít doklad pro pojišťovnu,že uraz nakonec nebyl přiznaný jako pracovní?Moc děkuji za odpověď.Mirka

Editoval mirunek1979 (19.03.2013 20:23:09)

#5 19.06.2014 10:48:37

Jarmila Otroková
Host

mirunek1979 napsal(a):

Dobrý den,dne 23.1. se mi stal úraz kolene-natržený meniskus při výkonu práce,pracuji jako uklízečka,při podřepu u vytírání podlahy se mi tento úraz stal.Vše bylo ihned nahlášeno mé vedoucí,bylo vše řádně sepsáno,v lékařské zprávě také úraz označen jako pracovní.Žádnou kopii o záznamu úrazu jsem neobdržela.Dnes mi můj nadřízený oznámil,že úraz nebyl posouzen jako pracovní,že se mi to mohlo přihodit kdekoliv,mohu se nějak bránit?Také mám ještě dotaz,mám urazovou pojistku,kde mám úraz nahlášen jako pracovní,ted se situace změnila,musím mít doklad pro pojišťovnu,že uraz nakonec nebyl přiznaný jako pracovní?Moc děkuji za odpověď.Mirka

Zkuste se obrátit na bezplatnou poradnu bezpečnosti práce na porátlu http://www.bezpecnostprace.info/poradna … ovni-urazy . Tam by vám s vaším problémem mohli poradit. Nic se za to neplatí. Zde je odkaz přímo na formulář, prostřednictvím kterého odešlete dotaz do online poradny - http://www.bezpecnostprace.info/poradna/zaslat-dotaz

Zápatí