Bezpečnostní tabulky | Dokumentace BOZP a PO | Předpisy bezpečnosti práce | Lékárničky

e-BOZP forum pro bezpečnost práce a požární ochranu

Fórum k bezpečnosti práce a požární ochraně...Moderované odborníky v prevenci rizik, BOZP a PO.

Nejste přihlášen(a)

#1 22.01.2009 17:30:41

Michal
Host

Počasí

Dobrý den,
Mám dotaz,provádíme nástavbu střechy na panelovém domě. Část prací jsme ukončili ke dni 22.12.08 Nyní chce objednatel aby jsme pokračovali,ale v tomto počasí to není technologicky možné. (+3°C,mrholí,déšt se sněhem) Podle objednatele ale pokud vyloženě neprší a nemrzne,tak máme pracovat,jinak nám započítá penále. Jedná se sice o malý sklon,cca 15°,ale  plechovou střechu. Dá se proti tomu nějak bránit? Objednatel žádné argumenty nebere.
Děkuji za odpověď

#2 17.02.2009 16:49:44

Jirgi
Člen
Registrovaný: 17.02.2009
Příspěvky: 9

Re: Počasí

To je sice jednoduchá otázka, ale odpověď už ne. Z tvrzení, že "objednatel nebere žádné argumenty" vznikají problémy, které velmi často a zbytečně pak řeší soud.Obraťte se na nějakou osobu odborně způsobilou v prevenci rizik (OOZ) a s tou se poraďte o způsobu provedení prací. Pokud práci opravdu nelze provést bezpečně, odmítněte. S objednatelem jednejte od teď vždy s nějakým svědkem, třeba s OOZ.
Pokud "není technologicky možné" znamená to, že práci nelze provést, protože používaný materiál se instaluje za jiných podmínek, pak bych tohle neřešil. V budoucnu s tím bude mít problém zadavatel.
Ve stavebním deníku se vede myslím i počasí.

Offline

Zápatí

Powered by Traiva | Kontakt
© Copyright 2002–2005 PUNBB