Bezpečnostní tabulky | Dokumentace BOZP a PO | Předpisy bezpečnosti práce | Lékárničky

e-BOZP forum pro bezpečnost práce a požární ochranu

Fórum k bezpečnosti práce a požární ochraně...Moderované odborníky v prevenci rizik, BOZP a PO.

Nejste přihlášen(a)

#1 18.03.2009 20:49:23

jenda
Člen
Registrovaný: 18.03.2009
Příspěvky: 1

předpis nebo zákon upravující barevné provedení autojeřábů

mám dotaz na barevné provedení autojeřábů Tatra 148 AD 20.Jelikož autojeřáb který mám na starosti,a provádím změny v barevném provedení.Jelikož jsem zaměstnanec nespicikované firmy a na autojeřábech jezdím už od roku 1985 vím že čím světlejší barva na autojeřábu je tím mín se autojeřáb-kabina řidiče-zahřívá hlavně vlétě.Provádím změnu barevného provedení ze žluté na modrou-kabinu řidiče-tím dojde v kabině řidiče ke zvýšení teploty minimálně o 3až4 stupně v teplejším období čímž budu mít tím pádem stížené pracovní podmínky jako řidič.Tento druh vozidla nemá klimatizaci.
Po poradě smajiteli firmy nikdo na to nebral ohled. Žlutá barva na těchto strojích autojeřábů je nejoptimálnější řešením a to i vprovozu na pozemních komunikacích ohledně večerních hodin protože je vidět a to i při práci za normálnich podmnínek budí respekt pro ostatní řidiče a to i za snížené viditelnosti . Zajímalo by mne jak jse mám bránit jako zaměstnanec proti tomuto rozhodnutí firmy.Děkuji jenda.

Offline

#2 26.05.2009 22:55:32

admin
Administrator
Registrovaný: 17.04.2008
Příspěvky: 71

Re: předpis nebo zákon upravující barevné provedení autojeřábů

Bránit se natření autojeřábu na modro můžete, žlutá barva však nemá oporu v předpisech. Ovšem... v případě, že v kabině autojeřábu budou v důsledku změny barvy nesnesitelné teplotní podmínky, což je možné, může při kontrole KHS, nebo úraze /užeh/ dojít na měření a nařízení nákladných opatření vyplývajících z hygienických předpisů. Seznamte svého zaměstnavatele s touto skutečností.

Offline

Zápatí

Powered by Traiva | Kontakt
© Copyright 2002–2005 PUNBB