Informace k bezpečnosti práce
|  Bezpečnostní tabulky a výrobky pro bezpečnost | Bezpečnostní rizika
Bezpečnostní tabulky shop | Zákazové bezpečnostní tabulky Aluten | Bezpečnostní pásky
Obchod s bezpečnostními tabulkami | Tabulky bezpečnostních rizik | Tabulky poskytování OOPP
LOGO e-BOZP Určujeme směr k bezpečnosti práce

 
                                                                                                                                           English site
 

image
                                               Bezpečnostní tabulky přímo od výrobce z e-shopu a dodávkou do 48 hodin. | Přidat www.e-bozp.cz  - BOZP a bezpečnostní tabulky do oblíbených

                                                
image
bezpečnostní tabulky

  Bezpečnostní upozornění a tabulky hoaxů.              Bezpečnostní upozornění na tabulky HOAX CZ

 

  Co je to hoax? Je jedním z velmi častých nešvarů, který se na Internetu vyskytuje.  Jedná se o e-maily určené k šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv.

HOAX [:houks:] v překladu znamená:
Poplašnou zprávu, Falešnou zprávu, Mystifikaci, Novinářskou kachnu, Podvod,  Výmysl, Žert, kanadský žertík.
 
Klasický text poplašné zprávy obsahuje obvykle tyto body:

* Popis nebezpečí (viru). Smyšlené nebezpečí (obvykle vir) bývá krátce popsané, v případě viru bývá uváděný i způsob šíření.

* Destruktivní  účinky viru.  Hororové scénáře...

* Citace důvěryhodných zdrojů.  Odesílatel poplašné zprávy snaží vzbudit dojem, že varování přišlo od důvěryhodných zdrojů ("MC affee, IBM a FBI varují" nebo "Microsoft upozorňuje" atd...)

* Výzva k dalšímu rozeslání. Proto se tyto nesmysly lavinovitě šíří.

Jako hoax lze také označit zprávu, která je obsahuje nepřesné, zkreslující informace, účelově upravené polopravdy nebo směsi polopravd a lží.

V praxi lze použít následující pravidlo: Jestliže zpráva obsahuje výzvu k hromadnému rozeslání na další adresy, jde  s největší pravděpodobností HOAX.

 

Co rozesíláním HOAXU způsobíte:

1. Možnost šíření viru

2. Ztráta důvěryhodnosti. Odesláním HOAXu obchodním partnerům ztratíte svůj kredit.

Bezpečnostní tabulky -hoax Olympijská pochodeň - klasický HOAX

Pokud jste hoax již rozeslali, můžete se omluvit a jako vysvětlení poslat následující odkaz na naše stránky: 

" Vše je vysvětleno na www.e-bozp.cz/tabulky_hoax.htm "

 
Olympijská pochodeň - klasický HOAX
 
Do komutity odborně způsobilých osob v prevenci rizik dostal e-mail s upozorněním na nový destruktivní virus ve zprávě s předmětem "INVITATION".
Prosím nereagujte na něj, nerozesílejte jej.
Jedná se o klasický HOAX a v původní anglické verzi této zprávy je naopak virus obsažen, takže rozesíláním přispíváte k jeho šíření.
 
Více:
Hoax olympijská pochodeń by zaznamenán již v prosinci 2005
 
 
 
Verze 1 - Anglický originál

Please Read

PLEASE FORWARD THIS WARNING AMONG FRIENDS, FAMILY AND CONTACTS

You should be alert during the next days:

Do not open any message with an attached filed called "Invitation" regardless of who sent it.

It is a virus that opens an Olympic Torch which "burns" the whole hard disc C of your computer. This virus will be received from someone who has your e-mail address in his/her contact list, that is why you should send this e-mail to all your contacts. It is better to receive this message 25 times than to receive the virus and open it. If you receive a mail called "invitation", though sent a friend do not open it and shut down your computer immediately.

This is the worst virus announced by CNN, it has been classified by Microsoft as the most destructive virus ever. This virus was discovered by McAfee yesterday, and there is no repair yet for this kind of virus. This virus simply destroys the Zero Sector of the Hard Disc, where the vital information is kept.

SEND THIS E-MAIL TO EVERYONE YOU KNOW,COPY THIS E-MAIL AND SEND IT TO YOUR FRIENDS AND REMEMBER: IF YOU SEND IT TO THEM, YOU WILL BENEFIT ALL OF US

Verze 2 - Česká

TUTO INFORMACI VYSILALI NA EUROPE 1. PREDEJTE JI DAL !!! V PRISTICH DNECH MUSITE DAVAT VELKY POZOR A NEOTEVRIT ZADNY E-MAIL S POZVANKA (INVITATION) NEZAVISLE NA TOM, OD KOHO JE.

JEDNA SE O VIRUS, KTERÝ " OTEVIRA OLYMPIJSKOU POCHODEN" A KTERÝ SPALI HARD TENTO VIRUS BUDE ODESLAN OSOBOU, KTERA VAS MA VE SVYCH KONTAKTECH.MUSITE PROTO TUTO ZPRAVU ROZESLAT ! JE LEPSI ZPRAVU OBDRZET 25 X NEZ OBDRZET VIRUS A OTEVRIT HO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TAKZE POKUD OBDRZITE E-MAIL S NAZVEM INVITATION - NEOTVIREJTE HO A VYPNETE OKAMZITE VAS POCITAC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JE TO NEJHORSI VIRUS OHLASENY CNN A KLASIFIKOVANY SPOLECNOSTI MICROSOFT JAKO NEJDESTRUKTIVNEJSI VIRUS, KTERY KDY EXISTOVAL !!!!!!! BYL OBJEVEN VČERA ODPOLEDNE MCAFEE A IL ZATÍM NENASLA JEHO LOZISKO, ABY MOHLA ZNICIT "ZONU " NA HARD DISKU, KDE JSOU SCHOVANE VSECHNY "ZIVOTNI" (NEJDULEZITEJSI) NFORMACE.

POSLETE TENTO E-MAIL VSEM, KOHO ZNATE, VASIM PRATELUM, VSEM VASIM KONTAKTUM

CIM VICE OSOB UPOZORNITE PREDEM, TIM HURE SE BUDE VIRUS SIRIT !!!

Verze 3 - Česká

PŘÍŠTÍCH DNECH MUSÍTE DÁVAT VELKÝ POZOR A NEOTEVŘÍT ZADNY E-MAIL NAZVANÝ POZVANKA-"INVITATION", NEZÁVISLE NA TOM, OD KOHO JE. JEDNÁ SE O VIRUS, KTERÝ " OTEVÍRA OLYMPIJSKOU POCHODEŇ" A KTERÝ SPALÍ HARD DISK. TENTO VIRUS BUDE ODESLAN OSOBOU, KTERA VÁS MÁ VE SVÝCH KONTAKTECH. TAKŽE POKUD OBDRŽÍTE E-MAIL S NAZVEM "INVITATION" NEOTVÍREJTE HO JE TO NEJHORŠÍ VIRUS OHLAŠENÝ CNN A KLASIFIKOVANÝ SPOLECNOSTÍ MICROSOFT JAKO NEJDESTRUKTIVNEJŠI VIRUS, KTERY KDY EXISTOVAL!!!!!!! BYL OBJEVEN 14.3.2008 ODPOLEDNE POSLETE TENTO E-MAIL VSEM, KOHO ZNATE, VASIM PRATELUM, VSEM VASIM KONTAKTUM ČÍM VÍCE OSOB UPOZORNÍTE PŘEDEM, TÍM HŮŘE SE BUDE VIRUS ŠÍŘIT!!!

 

 

   

   

 

 

imageE- BOZP HLAVNÍ STRANA | BEZPEČNOSTNÍ TABULKY ZÁKAZOVÉ | BEZPEČNOSTNÍ TABULKY PŘÍKAZOVÉ | BEZPEČNOSTNÍ ZNAČKY OZNAČUJÍCÍ | BEZPEČNOSTNÍ ZNAČENÍ SPECIÁLNÍ | FOTOLUMINISCENČNÍ TABULKY PROGRAMY BOZP A PO | OOPP PRO PRÁCE VE VÝŠKÁCH | SAFETY SIGNS | PHOTOLUMINESCENT SIGN | |www.e-safetyshop.eu | Demo programu Dokumentace BOZP a PO bezpečnost práce |

image
image
image